Hold

Holdsætning


Kamp / mispenge afregningsskemaer 2020-2021


Snitlister 


Vejledning til indtastning af resultater i doubler


Vejledning til indtastning af resultater i trioer


Proportioner og andre lovmæssige informationer fra DBwF


Dommerhåndbøger


Mødetid før alle kampe er 30 min.

HUSK:  Det er altid bowlingportalen, som er gældende


Klik på overskriften, f.eks. 4. division Herrer, og se hele kampprogrammet for holdet


Ved skift til andre baner, flyttes med uret. Der må ikke flyttes før alle er færdige med at spille serien.


Nedenstående kampprogram er det vi kender. Der kan komme ændringer.



Bruttotrup: Lena, Hanne K, Birthe, Ysse, Gitte

Holdleder: Lena

Modstander: KBK 1940

Dato: 25/10 Kl. 12:00

Kampnr. 389779

Sted:  Grøndal

Modstander: Team Millennium

Dato:  22/11 Kl. 12:30

Kampnr.:  389782

Sted: Køge

Modstander: S.A.S.

Dato:  12/12 Kl. 12:30

Kampnr.:  389784

Sted: Køge

Modstander: Ravnsborg

Dato:  3/1 Kl. 15:30

Kampnr.:  389786

Sted: Køge (Hjemmebane)

Modstander: Ravnsborg

Dato:  23/1 Kl. 12:30

Kampnr.:  389789

Sted: Køge (Udebane)

Modstander: Team Millennium

Dato: 30/1 Kl. 13:30

Kampnr. 389791

Sted:  Glostrup

Modstander: S.A.S.

Dato: 6/2 Kl. 9:30

Kampnr. 389794

Sted:  Tårnby

Modstander: KBK 1940

Dato:  27/2 Kl. 12:00

Kampnr.:  389796

Sted: Køge

Modstander: Team Millennium

Dato:  17/4 Kl. 13:00

Kampnr.:  389801

Sted: Glostrup

Modstander: S.A.S

Dato:  8/5 Kl. 9:30

Kampnr.:  389804

Sted: Tårnby

Modstander: Ravnsborg

Dato:  9/5 Kl. 12:00

Kampnr.:  389803

Sted: Køge (Hjemmebane)

Modstander: KBK 1940

Dato:  29/5 Kl. 11:00

Kampnr.:  389806

Sted: Køge

Bruttotrup: Lars, Henning, Ole, Jimmy, Kenn, Jens, Jan K

Holdleder: Jens

Modstander:  Triominos

Dato:  24/10 Kl. 15:30

Kampnr.: 389650

Sted: Rødovre

Modstander:  Køge75

Dato:  3/4 Kl. 11:00

Kampnr.: 389654

Sted: Køge (Udebane)

Modstander: BK Magic Striker

Dato:  2/5 Kl. 12:30

Kampnr.:  389658

Sted: Tårnby

Modstander: Slagelse

Dato: 27/3 Kl. 13

Kampnr.:  389674

Sted: Slagelse

Afbud: Jimmy


Modstander: Partner 2009

Dato: 25/4 Kl. 12.30

Kampnr.:  389660

Sted: Køge

Modstander: Slagelse

Dato:  3/1 Kl. 15:30

Kampnr.:  389663

Sted: Køge

Modstander:  Sundby

Dato:  23/1 Kl. 9:00

Kampnr.: 389665

Sted: Tårnby

Modstander:  Triominos

Dato:  30/1 Kl. 9:00

Kampnr.: 389667

Sted: Køge

Modstander: Partner 2009

Dato:  13/3 Kl. 9:00

Kampnr.:  389681

Sted: Herlev

Modstander: Køge 75

Dato:  17/4 Kl. 9:00

Kampnr.:  389683

Sted: Køge (Hjemmebane)

Modstander:  BK Magic Striker

Dato:  8/5 Kl. 9:00

Kampnr.: 389685

Sted: Køge

Modstander:  Sundby

Dato:  9/5 Kl. 15:00

Kampnr.: 389690

Sted: Køge

Bruttotrup: Lena, Margit, Gitte

Holdleder: Lena

Modstander: GVB77

Dato:  25/10 Kl. 9:00

Kampnr.:  389811

Sted: Grøndal

Modstander: BK Rolling Stones

Dato:  21/11 Kl. 12:30

Kampnr.:  389814

Sted: Køge

Modstander: GBK

Dato:  10/11 Kl. 18:30

Kampnr.:  389816

Sted: Gladsaxe

Modstander: Slagelse

Dato:  13/12 Kl. 12:30

Kampnr.:  389822

Sted: Køge

Hanne K i stedet for Gitte

Modstander: FBK 2000

Dato:  2/1 Kl. 10:00

Kampnr.:  389825

Sted: Frederikssund

Hanne K i stedet for Margit

Modstander: Ellipsen

Dato:  24/1 Kl. 9:00

Kampnr.:  389832

Sted: Rødovre

Modstander: BK Keglerne

Dato:  31/1 Kl. 11:00

Kampnr.:  389834

Sted: Køge

Modstander: GVB77

Dato:  7/2 Kl. 12:30

Kampnr.:  389839

Sted: Køge

Modstander: GBK

Dato:  27/2 Kl. 9:00

Kampnr.:  389842

Sted: Køge

Modstander:  BK Rolling Stones

Dato:  7/3 Kl. 9:00

Kampnr.: 389849

Sted: Herlev

Modstander: Slagelse

Dato:  13/3 Kl. 13:00

Kampnr.:  389844

Sted: Slagelse

Modstander:  FBK 2000

Dato:  17/4 Kl. 9:00

Kampnr.: 389854

Sted: Køge

Modstander: Ellipsen

Dato:  8/5 Kl. 15:00

Kampnr.:  389858

Sted: Køge

Modstander: BK Keglerne

Dato:  30/5 Kl. 9:30

Kampnr.:  389662

Sted: Rødovre

Bruttotrup: Tim, Torben, Henrik, Finn, Kristian

Holdleder: Tim

Modstander: Moskito

Dato:  25/10 Kl. 12:30

Kampnr.:  389964

Sted:  Køge

Afbud: Tim

Modstander: Nakskov

Dato:  7/11 Kl. 14:00

Kampnr.: 389974

Sted: Nakskov

Modstander: S.A.S.

Dato:  21/11 Kl. 9:00

Kampnr.: 389967

Sted:  Tårnby

Modstander: Pin-Crackers

Dato:  12/12 Kl. 9.00

Kampnr.: 389973

Sted:  Køge

Modstander: Jackpot

Dato:  23/1 Kl. 9:00

Kampnr.: 389979

Sted: Køge

Modstander: Antvorskov

Dato:  30/1 Kl. 13:00

Kampnr.:  389981

Sted:  Slagelse

Modstander: Pin-Crackers

Dato:  28/2 Kl. 12:00

Kampnr.:  389986

Sted: Grøndal

Modstander: Moskito

Dato:  7/3 Kl. 11:00

Kampnr.: 389991

Sted: Haslev

Modstander: S.A,S

Dato:  17/4 Kl. 9:00

Kampnr.: 389996

Sted: Køge

Modstander: Nakskov

Dato: 18/4 Kl. 11:00

Kampnr.: 390000

Sted: Køge

Modstander: Antvorskov

Dato: 8/5 Kl. 12:00

Kampnr.:  389999

Sted: Køge

Modstander: Jackpot

Dato: 29/5 Kl. 10:00

Kampnr.: 390003

Sted: Grøndal

Bruttotrup: Jens, Lena, Hanne K

Holdleder: Jens

Modstander: BK Center

Dato: 10/10 Kl. 11:00

Kampnr.: 387891

Sted: Køge (Hjemmebane)

Jimmy og Leif i stedet for Jens og Lena

Modstander: BK Keglerne

Dato: 20/3 Kl. 12:30

Kampnr.: 387895

Sted: Rødovre (Hjemmebane)

Afbud: Jens

Modstander: Ellipsen

Dato:  13/12 Kl. 12:30

Kampnr.:  387896

Sted: Grøndal (Udebane)

Modstander: Bk Rolling Stones

Dato:  13/2 Kl. 12:00

Kampnr.:  387903

Sted: Rødovre (Udebane)

Modstander: S.A.S.

Dato:  21/3 Kl. 9:00

Kampnr.:  387905

Sted: Herlev (Hjemmebane)

Modstander: Joker

Dato: 24/4 Kl. 11:30

Kampnr.: 387909

Sted: Tårnby (Udebane)

Bruttotrup: Gitte, Henrik, Finn

Holdleder: Gitte

Modstander: BK Keglerne

Dato:  10/10 Kl. 10:00

Kampnr.: 387928

Sted: Frederikssund (Hjemmebane)

Hanne L og Kurt i stedet for Gitte og Henrik

Modstander: Triominos

Dato:  20/3 Kl. 11:00

Kampnr.: 387914

Sted: Køge (Hjemmebane)

Modstander: Joker

Dato:  5/12 Kl. 14:30

Kampnr.:  387918

Sted: Rødovre (Udebane)

Modstander: S.A.S.

Dato:  16/1 Kl. 12:00

Kampnr.:  387921

Sted: Rødovre (udebane)

Modstander: FBK2000

Dato:  13/2 Kl. 9:00

Kampnr.:  387924

Sted: Grøndal (Hjemmebane)

Modstander: BK Center

Dato:  24/4 Kl. 11:30

Kampnr.: 387931

Sted: Tårnby (Udebane)

Stævne 1:


Dato: UDSAT


Sted: Ballerup

Hold 75:


Kurt, Michael, Finn, Henrik

Hold 85:


Ole, Jens, Torben, Lejf

Hold 14:


Hanne K, Birthe, Margit, Hanne L

Hold 34:


Ysse, Gitte, Lena, Ingelise

Stævne 2:


Dato: 9-10/1


Sted: Herlev

Hold 75:


Kurt, Michael, Finn, Henrik

Hold 85:


Ole, Jens, Torben, Lejf

Hold 14:


Hanne K, Birthe, Margit, Hanne L

Hold 34:


Ysse, Gitte, Lena, Ingelise

Stævne 3:


Dato: 20-21/2


Sted: Glostrup

Hold 75:


Kurt, Michael, Finn, Henrik

Hold 85:


Ole, Jens, Torben, Lejf

Hold 14:


Hanne K, Birthe, Margit, Hanne L

Hold 34:


Ysse, Gitte, Lena, Ingelise

Stævne 4:


Dato: 27-28/3


Sted: Køge

Hold 75:


Kurt, Michael, Finn, Henrik

Hold 85:


Ole, Jens, Torben, Lejf

Hold 14:


Hanne K, Birthe, Margit, Hanne L

Hold 34:


Ysse, Gitte, Lena, Ingelise

Stævne 5:


Dato: 10-11/4


Sted: Grøndal

Hold 75:


Kurt, Michael, Finn, Henrik

Hold 85:


Ole, Jens, Torben, Lejf

Hold 14:


Hanne K, Birthe, Margit, Hanne L

Hold 34:


Ysse, Gitte, Lena, Ingelise

Stævne 6:


Dato: 15-16/5


Sted: Tårnby

Hold 75:


Kurt, Michael, Finn, Henrik

Hold 85:


Ole, Jens, Torben, Lejf

Hold 14:


Hanne K, Birthe, Margit, Hanne L

Hold 34:


Ysse, Gitte, Lena, Ingelise

Stævne 7:


Dato: 5/6


Sted: Rødovre

Hold 75:


Kurt, Michael, Finn, Henrik

Hold 85:


Ole, Jens, Torben, Lejf

Hold 14:


Hanne K, Birthe, Margit, Hanne L

Hold 34:


Ysse, Gitte, Lena, Ingelise

Østcup 2019/2020

Øst - Cup  Damer 2  - Runde 2               

Modstander:  S.A.S

Dato: UDSAT  Kl. 9.00 

Sted: Grøndal

Bruttotrup:

Lena

Ysse

Margit 

Østcup 2020/2021

Øst - Cup  Damer  - Runde 1               

Modstander: Joker

Dato: UDSAT  Kl. 9.00 

Sted: Grøndal

Bruttotrup:

Lena

Ysse

Birthe